Stasiui Girėnui - 130

Nerijus Korbutas 2023 spalio 04 d., 17:26  

Ramiame Žemaitijos kampelyje, tarp Skaudvilės ir Šilalės, girių ir kalvų apsuptyje nuo senų senovės rymo nedidukas, bet didelės istorijos kaimas - Vytogala. Kaime išaugo daug gabių asmenybių - karininkų, karo lakūnų, kunigų, mokytojų ir kitų sričių specialistų. Tačiau, neabejotinai, garsiausias jų - jau legenda tapęs Stanislovas Girskis arba tiesiog Stasys Girėnas.

     

Paruošta! Ištempk! Leisk!

Nerijus Korbutas 2023 rugsėjo 03 d., 11:44  

Nidos sklandymo mokyklai - 90!


Prieš 90 metų - 1933 m. rugsėjo 3 d. oficialiai atidaryta Nidos sklandymo mokykla. Tai ne šiaip mokykla - tai sklandytojų šventovė, jų didelių Skrydžių starto vieta, o ne vienam jų Nidos kopos tapo tramplinu į dangų visam gyvenimui. Per 6 mokyklos gyvavimo metus parengta šimtai visų kategorijų pilotų. Mokinių rankomis pastatyti pastatai, kurti sklandytuvai, pasiekta daugybė rekordų. Plačiau skaitykite:

NIDOS SKLANDYMO MOKYKLA

SVETAINĖS ADMINISTRACIJA
     

Dariaus ir Girėno skrydžiui per Atlantą - 90!

Nerijus Korbutas 2023 liepos 15 d., 09:02  (Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus)


Stepono Dariaus ir Stasio Girėno
Skrydžiui per Atlantą su Lituanica - 90!
     

100-osios Av. ltn. P.Stelmoko žūties metinės

Nerijus Korbutas 2023 birželio 20 d., 09:20  

Minime liūdną sukaktį, kuomet prieš 100 metų - 1923 m. birželio 20 d. Kauno aerodrome žuvo jaunas ir perspektyvus Karo lakūnas, Lietuvos Kariuomenės savanoris ltn. Pranas Stelmokas. Kviečiame paskaityti:

Av. ltn. Pranas Stelmokas
     

Pirmasis Stepono Dariaus skrydis koviniu lėktuvu

Nerijus Korbutas 2023 birželio 13 d., 07:43  
Prieš 100 metų, 1923 m. birželio 13 d. būsimasis transatlantinis lakūnas Steponas Darius pirmą sykį pakilo į orą koviniu lėktuvu. Tą dieną jo valiai pakluso nebe koks mokomasis Albatrosas, o rimta ir galinga oro mašina - LVG C.V. Po skrydžio S.Darius iš mokomosios eskadrilės perkeltas į kovinę 3-ą eskadrilę karo lakūno pareigoms.
Data verta paminėjimo! Na, o visą S.Dariaus tarnybos Lietuvos karo aviacijoje laikotarpį rasite naujojoje P.Poškaus knygoje „Turi būti paleistas… Kapitonas Steponas Darius Lietuvos Karo aviacijoje 1922-1927 m.“
Knygos ieškokite Lietuvos aviacijos muziejuje ar jo padaliniuose!
     

Vienas per Atlantą!

Nerijus Korbutas 2023 balandžio 26 d., 01:41  
Esame istorinio įvykio liudininkai! Keliautojas Aurimas Valujavičius antrąją Kalėdų dieną vienviete irkline valtimi išplaukęs iš Ajamontės Ispanijoje, šiandien, po 4 mėnesius trukusio irklavimo, pasiekė Majamį Floridoje ir perplaukė Atlantą. Tapo pirmuoju tai padariusiu lietuviu ir trečiu žmogumi pasaulyje!
Šį nepaprastą žygį Aurimas skiria Dariaus ir Girėno skrydžio Lituanica per Atlantą 90-mečiui paminėti. Nuoširdūs sveikinimai ir didžiulė padėka už garsinamus Lietuvos ir Lituanicos vardus!
     

Broniui Oškiniui - 110

Nerijus Korbutas 2023 balandžio 15 d., 07:48  
VIRTUALI FOTOGRAFIJŲ PARODA
SKIRTA B.OŠKINIO
110 GIMIMO METINIŲ SUKAKČIAI


Prieš 110 metų, 1913 m. balandžio 15 d. Barzdų kaime (dab. Šakių rajone) Jono ir Agnietės Vizgirdaitės Oškinių šeimoje gimė jaunėlis sūnus Bronius. Šeimai persikėlus į Kauną, 1920-1928 metais mokėsi Kauno pradžios mokykloje ir „Aušros“ gimnazijoje, vėliau Kauno Aukštesniojoje technikos mokykloje. Čia ir prasidėjo Broniaus Oškinio kūrybinis ir aviacinis kelias, kuris tęsėsi daugiau nei 50 metų.
Tarpukariu ir sovietiniais metais sukurta per 20 išskirtinių skraidymo aparatų, o kai kurie jų gaminti šimtais ir tūkstančiais serijiniu būdu.
Ši, šiai gimimo sukakčiai paminėti, parengta nedidelė fotografijų paroda neatspindi viso aviakonstruktoriaus gyvenimo, bet tikrai kažkiek prisidės prie B.Oškinio atminimo. Kažkam padės pažinti, kažkam prisiminti...


Fotografijų paroda B.Oškiniui - 110


• • • • • • • • • • • •
     

Antanui Gustaičiui - 125

Nerijus Korbutas 2023 kovo 26 d., 00:41  


Minime 125-ąsias br. gen. aviacijos inžinieriaus, Antano Gustaičio gimimo metines.
Antanas Gustaitis - Lietuvos kariuomenės savanoris, karo lakūnas, ANBO konstruktorius, Lietuvos karo aviacijos ir jos pramonės kūrėjas. Neužmirškime!


Antanas Gustaitis

     

Nauja knyga apie Steponą Darių

Nerijus Korbutas 2023 vasario 27 d., 13:51  


(Foto: Jono Vaičenonio)


Vakar knygų mugėje pristatyta šio puslapio kūrėjo ir administratoriaus, muziejininko, lakūno Pijaus Poškaus knyga „Turi būti paleistas… Kapitonas Steponas Darius Lietuvos Karo aviacijoje 1922-1927 m.“
Kas nesuspėjote įsigyti mugės metu - tai padaryti galėsite Lietuvos aviacijos muziejuje, Kaune.
Jei bus galimybė įsigyti internetu - informuosime papildomai.
     

Naujos knygos pristatymas

Nerijus Korbutas 2023 vasario 15 d., 12:17  
Ilgai lauktos Pijaus Poškaus knygos „Turi būti paleistas… Kapitonas Steponas Darius Lietuvos Karo aviacijoje 1922-1927 m.“ pristatymas vasario 26 d. sekmadienį 14 val. Vilniaus knygų mugėje stendas 3.12

Pristatyme dalyvaus autorius, bei istorikai - Algimantas Kasparavičius ir Egidijus Papečkys. Moderatorius Mindaugas Kavaliauskas.

Apsilankykite ir įsigykite pirmieji!
     
Eiti į puslapį       >>  

Asmenybės

Spauskite foto
A.Gustaitis
J.Dobkevičius
S.Darius
S.Girėnas
F.Vaitkus
Z.Žemaitis
R.Marcinkus
P.Hiksa
L.Peseckas
J.Pyragius
B.Oškinis
P.Motiekaitis
V.Rauba
J.Kumpis