Gintautui Kačergiui atminti

Nerijus Korbutas 2021 liepos 25 d., 03:19  Gintautas Kačergius 1951-2021


Šiandien, sklandytojui, aviacijos istorijos tyrinėtojui, ilgamečiui šios svetainės kūrėjui Gintautui Kačergiui būtų 70.

Gintautas gimė Marijampolėje 1951 m. liepos 25 d.
1969 m. baigė tuom. Kapsuko antrąją vidurinę mokyklą ir įstojo į Kauno Politechnikos institutą, cheminės technologijos fakultetą. Baigęs mokslus nuo 1974 m. iki 1997 m. dirbo Jonavos gamybiniame susivienijme „Achema“. 1977 m. tapo sklandytoju. Skraidė Pociūnuose. Paliko keletą prisiminimų iš sklandytojiškų dienų epizodų.

2008 m. prisijungė prie Lietuvos sklandymo istorijos svetainės vgc.lt kūrimo, el. publikavimui parengė dešimtis straipsnių iš archyvinės spaudos, taip pat parašė keliolika autorinių darbų - technikos aprašymų, biografijų ir pnš. 2010 m. prisijungė prie plienosparnai.lt kūrėjų komandos. Su nepaprastu atsidavimu ir kruopštumu tyrinėjo „Lituanikos“ ir kitas temas, parengė eilę, itin aukštos kokybės straipsnių, kurie publikuojami šioje svetainėje, o dalis jų buvo spausdinti „Aviacijos Pasaulyje“, „Plieno Sparnuose“, „Karde“ ir t.t.
2013 m. kaip „Lituanikos“ temos ekspertas nusifilmavo R.Sabulio filme „Lituanikos paslaptis“. 2020 m. už indėlį į Lietuvos aviacijos istorijos tyrinėjimą apdovanotas Antano Gustaičio medaliu.
Mirė 2021 m. balandžio 12 d.

Visus Gintauto darbus, publikuotus šioje svetainėje, surinkome į vieną, kolegai atminti skirtą puslapį. Kviečiame paskaityti!Gintautui Kačergiui atminti
     

Asmenybės

Spauskite foto
A.Gustaitis
J.Dobkevičius
S.Darius
S.Girėnas
F.Vaitkus
Z.Žemaitis
R.Marcinkus
P.Hiksa
L.Peseckas
J.Pyragius
B.Oškinis
P.Motiekaitis
V.Rauba
J.Kumpis