Diskusijos

Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Pijus
2011 Bal 11 d., 18:25
Pijus

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: 2008 Lap 05 d., 16:57
Pranešimų: 889
Pranckevičius ne žuvo, jis mirė nuo džiovos. Ja susirgo būdamas lenkų nelaisvėje.
Į viršų
Kiras
2012 Bal 17 d., 20:44
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Pakrypusią diskusiją iš temos "Darom 2012" keliu čia.

Kiras rašė ...

Beje, kokie lakūnai yra palaidoti Seniavos kapinėse? Kada nors lėkdamas prošal, užsukčiau paieškoti.


andriusis rašė ...

Senavos kapuose yra perlaidoti šie lakūnai, VINCAS MAČIOKAS, VLADAS AČAS, ANTANAS KAIRAITIS, JUOZAS LIUTKUS. Kas turi daugiau info rašykite.


Nerijus Korbutas rašė ...

Svetainės paieška skelbia, kad Seniavos kapinėse dar palaidoti ir šie Karo aviacijos lakūnai:

Šeštokaitis (Šostakauskas) Stasys
Norkus Bronius
Nakrošis Povilas
Amonas Vilius




[ Redaguota 2012 Bal 20 d., 17:46 ]
Į viršų
Kiras
2012 Bal 17 d., 20:54
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Peržiūrėjęs žuvusių lakūnų sąrašą ir jų biografijas, radau, kad štai šie lakūnai:
F.Šulcas, A.Kaputauskas, E.Vacetas, B.Kraucevičius, E.Mačkus, A.Stukas, A.Klygis, V.Sargautas, A.Skaržinskas, B.Šabonas, J.Masiulis, o taip pat LAK-o lakūnai V.Juodis ir P.Kvietinskas
buvo palaidoti senosiose Kauno kapinėse.

Kapines naikinant sovietmečiu, jie buvo kažkur perlaidoti, bet kur neaišku. Gal aš ne visą informaciją radau, gal yra žinoma kas nors daugiau?
Į viršų
Kiras
2012 Bal 18 d., 21:21
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Sudariau LAKŪNŲ PALAIDOJIMO VIETŲ sąrašą.

Pastebėtus trūkumus, netikslumus, taip pat naujai žinomus duomenis rašykite šioje temoje.
Į viršų
Kiras
2012 Bal 20 d., 17:45
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Į sąrašą LAKŪNŲ PALAIDOJIMO VIETOS galima įeiti iš Karo Aviacijos puslapio.

LAKŪNŲ PALAIDOJIMO VIETOS nėra užbaigtas projektas.
Galvoju, kad ne visus kapus esu suskaičiavęs ir surašęs, kažką tikrai, gal būt, praleidęs. Pirminį variantą jau papildžiau L.Taunio ir J.Dženkaičio kapais.
Dar reikėtų kaip tai nurodyti tikslią vietą konkrečiose kapinėse. Pvz. kurioje vietoje Panemunės kapinėse palaidoti J.Kačiušis ir K.Zakšauskas aš nežinau, nors Panemunės kapinėse buvau keletą kartų.
Lakūnų kapus su propelerių kryžiais surasti gal ir nėra labai sunku, bet jei tų kryžių nėra...
Reikėtų kapo vietą apibūdinti tiksliau. Pavyzdžiu galėtų būti T.Zaukos kapo vietos aprašymas:
Kuršėnai, Gergždelių kapinių šiaurinė dalis, 4 kv., 17,3 m į pietus, pietryčius nuo kapinių tvoros šiaurinio kampo, 7,8 m į pietvakarius nuo kapinių rytinės tvoros

Taip padaryta Wikipedijos puslapyje "Šiaulių rajono laidojimo vietos".
Manau, kad tokį aprašą turint, nesunku būtų kapą surasti.

Todėl kviečiu visus, kurie galite mano sudarytąjį sąrašą tikslinti, gerinti. Papildyti tas lenteles sunkumų nebus.
Į viršų
Kiras
2012 Geg 23 d., 21:13
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Vizito Seniavos kapinėse rezultatas.



























Deja, ant trijų obeliskų lentelių užrašai išsitrynę ir atrodo taip:



Pagal įrašą ant bendro obelisko, išeitų, kad nusitrynę užrašai yra B.Šabono, P.Nakrošio ir A.Stuko. Beje, propelerių kryžių yra 8, o kapų suformuota 12. Vadinasi dar 4 lakūnai, kurie čia buvo perlaidoti iš Kauno c. kapinių, yra nežinomi.
Į viršų
Kiras
2012 Geg 23 d., 21:32
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Youtubėje radau tokį filmuką apie lakūnų kapus Seniavos kapinėse:

http://www.youtube.com/watch?v=V6ZR-Wv6K7o

Per 5 metus praktiškai niekas nepasikeitė.
Į viršų
Nerijus Korbutas
2012 Geg 23 d., 22:24
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Gintautas skaito mano mintis. Per LAK'o 85-metį Kaune turėjau gražų pokalbį su ponia Irena Jacevičiene - Žukaukaite. Įsigijau iš jos porą nuostabių knygų, ir vienoje jų buvo informacija bei nuotraukos iš Seniavos kapinių, o šiandien išsitraukiau tas knygas ir žadėjau skanuoti...
Į viršų
Kiras
2012 Bir 01 d., 17:17
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Leitenanto Prano Kvietinsko kapas Sasnavos (Marijampolės sav.) senosiose kapinėse.







Kapą parodė Sasnavos miestelio senolė per 90 metų turinti Marijona Vosyliūtė. Ir šiek tiek papasakojo. Iš P.Kvietinsko laidotuvių paauglės prisiminimuose išlikę tai, jog laidotuvių metu virš kapinių ratus sukę lėktuvai. Ir propelerio kryžius buvo pastatytas, kuris buvo metalinis. Tik vėliau, į tą patį kapą palaidojus brolio šeimą, viskas buvo pakeista.

P.Kvietinsko kapą Sasnavos kapinaitėse surasti nesunku. Nuo įėjimo taku į dešinę. Už griovio yra šulinys. Už to šulinio Kvietinskų kapavietė yra antra-trečia, antroje eilėje nuo takelio.



Sasnavos kapinių nuoroda iš maps.lt

Na ir, man jau taip antrą kartą pasitaiko pakeliui, prie lakūnų kapų ir Lietuvos prezidentų kapai.
Kazys Grinius, Selemos Būda:




Į viršų
Kiras
2012 Rgp 17 d., 15:11
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Tomas Balnis iš Skapiškio mums atsiuntė laišką ir šią nuotrauką:



Taigi, tapo aišku, kad karo lakūnas leitn. Albinas Stukas, žuvęs 1933 07 13, naikinant Kauno Senąsias kapines, buvo perlaidotas savo gimtinėje Skapiškyje. O ne Kauno Seniavos kapinėse, apie ką klaidingai byloja šis užrašas bendrame obeliske:


Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook