Ką gi ieškosime daugiau informacijos. Rekonstruota vyr. puskarininkio uniforma gerai žiūrisi. Ar ji buvo rekonstruojama kaip konkretus modelis, ar tiesiog taikant į Nepriklausomybės kovų rėmus?
Šis švarkas buvo tvarkomas ne pagal konkretų modelį, bet imant bendrai ankstyvąjį Nepriklausomybės laikotarpio kontekstą ir tuomet buvusias aprangas. Tam tikslui buvo įsiūtos didelės vienodos sagos, tiek susegimui tiek kišenėms, bei rekonstruotas vyr. puskarininkio laipsnis. Prie švarko galima kabintis dėl spalvos, nors 1918-1919 metais kariuomenėje galima buvo sutikti visų didesnių šalių aprangas ir ekipuotę bei visus įmanumus mikso variantus (pvz. rusiška apranga su britų ekipuote arba vokiška apranga su rusiška ekipuote), diskusijoje tai patys patvirtinate. Taip pat neatmetant tikimybės, kad galėjo būti sutinkami ir pusiau civiliais rūbais apsirėdę kariai. Švarko spalva daugiau vokiška, nors tokio modelio vokiškų švarkų neteko matyti. Taip pat galima kabintis prie švarko medžiagos, kuri yra šiuolaikiškos faktūros ir beveik nesiglamžo. Kas liečia puskarininkio laipsnį aš pats turiu klausimą dėl jo nešiojimo ant milininės. Asmeniškai mačiau tik dvi nuotraukas kaip toks laipsnis nešiojamas ant kariško palto, bet daugumoje atvejų teko pastebėti, kad laipsnis matosi tik ant švarko kalnieriaus, bet nėra ant palto, skirtingai nei karininkų, kurie visi turėjo karinių laipsnių žymėjimus ant milinių.
Asmeniškai uniforma žiūrisi tikrai neblogai ir autentiškai. Spalva primena vokišką, bet vokiškos medžiagos tekstūra kitokia ir pats uniformos pasiūvimas kitoks. Labai gerai rekonstruota kepurė. Dėl uniforminių minksų, tai galima daryti prielaidą, remiantis išlikusiomis nuotraukomis, jog būtent įvairius miksus dėvėjo apie 80 % visų karių, nepriklausomai nuo laipsnio. Taip pat prie rusiškų, vokiškų uniformų reikėtų nepamirši priskirti labai plačiai dėvėtas JAV ir britiškas uniformas, pastarosios nuo 1919 m. pabaigos. Dėl vyr. puskarininkio laipsnio žymėjimo: teoriškai visų karių laipsniai žymimi ant munduro ir milinės. Jeigu kalbama apie mūšio su Bermontininkais laikotarpį tai tuo metu galiojo 1919m. spalio 11 d. patvirtinti laipsnių žymėjimas, pagal kurį vyr. psk. žymimas trimis 0,5 cm ginklo rūšies juostelėmis prisiūtomis vertikaliai ant apykaklės stovelės prie susegimo. Toks pats žymėjimas ir ant milinės atverstos apykaklės. Teko matyti dvejopą žymėjimą, bet antrasis variantas greičiau išimtis iš taisyklės arba neteisingas įsakymo interpretavimas. Didžioji dalis mano matytų šio laikotarpio nuotraukų yra studijinės, kuriose kariai nusivilkę milines, tačiau esu matęs tikrai ne vieną nuotrauką su kareivių laipsnių žymėjimu ant milinės.