Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48 Pranešimų: 1315
Ne chaltūra, o informacijos neturėjimas. Pažiūrėkit į publikavimo metus. (Įdomu, kaip čia cenzūra žiūrėjo į siunčiamus prenumeratoriams - galėjo žurnalas ir be viršelio ateit : )
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00 Pranešimų: 4087
Mačiau jau, žadėjau atnešti ir čia. Negaliu atsistebėti. Tai vienas geriausių radinių kuriuos teko matyti. Ten visokie kryžiukai, ženkliukai - nors ir reti, bet nėra nei vieno tokio reto kaip ši lentelė, nes tokia buvo tik viena.
Vėliau Anglijos aviakonstruktoriai, susipažinę su ANBO-41, siūlė už šių lėktuvų gamybos licenciją visą savo modernių naikintuvų eskadrilę
(cit. iš Liekis, A. Lietuvos karo aviacija (1919-1940), Vilnius, 1999, p. 455) Panašu, kad jokie aviakonstruktoriai jokios naikintuvų eskadrilės pasiūlyti negalėjo. Įdomu, ar kokie nors Anglijos kariškiai ar aviakonstruktoriai kada nors "artimiau" susipažino su ANBO-41? "Vėliau" - tai po 1937 m. rugsėjo.
Dėl pavadinimų rašymo, pasakyčiau tik tiek: Rusų rašmenys, (kirilica) daug kur nevartojama vakarų Europoje ir už Atlanto. Taigi, ir tie pavadinimai rusiški yra kiek iškraipomi. Pvz.: Як, (yak). Na bet yra toks dalykas, kad vietovardžiai, pavadinimai, sakykim gatvių, lėktuvų, mašinų, miestų turi išlikti autentiški. Pvz, Sovietiniais laikais, Lieuvos miestai turėjo Lietuviškus pavadinimus, bet rašėsi rusiškai (vadinamaja Kirilica) irgi. (Kaunas - Каунас). O kad ANBO k8r4jas pavadino did=iosiomis raid4mis, tai laikantis autenti6kumo, manau ir turi b8ti ra6oma didžiosiomis raidėmis.
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16 Pranešimų: 1398
Istorinė "naujiena"! "Lietuvos ryto" apžvalgininkas Artūras Jančys galvoja, kad lėktuvus ANBO kūrė ne A.Gustaitis, o A.Borisevičius . Tik neaišku, koks čia Borisevičius? Jei kompozitorius Andrius Borisevičius - tai aiškiai per jaunas tokiai veiklai. Nors inicialai labai tinka - Andrius Borisevičius - AnBo.