Statistikos konkretumas neišpasakytas. Ačiū, eppanzer, už informaciją (šaltinio neklausiu ).
Šaltinis - LCVA saugomi dokumentai. Pasidalinti visiškai negaila, bet mano darbe kaip tik bus skyrius Lietuvos karo aviacijos ginkluotė. Štai ten visi galutiniai apibendrinimai su nuorodomis ir keliaus Kai ieškai, tai užima daug laiko ir darbo, o kai apibendrini ir sudėlioji plikus skaičius, lieka tik mažutė saujelė informacijos. Paskui niekaip nesugebėsiu išspausdinti darbo su jau skelbtais duomenimis.
Kaip ir žadėjau, su pageidaujančiais pasidalinsiu asmeniškai ir po truputėlį padiskutuosim forume. Nes labai visiems kolegoms dėkingas už diskusijas ir pagalbą. Ypač Nerijui Korbutui, kuris nesavanaudiškai dalijasi viskuo ko tik man prireikia
Ar kam nors teko matyti nuotraukoje Lietuvos karo aviacijos SVA arba bet kurį kitą lėktuvą su žvalgo kulkosvaidžiu Lewis. Su tikru, ne su fotokulkosvaidžiu, panašiu į Lewis
SVA ginkluotos eskadrilės vadas, teigia, kad turimi kulkosvaidžiai "Parabellum" ir "LMG" yra per sunkūs arba netinka dėl konstrukcinių savybių būti pastatyti SVA, todėl jam patikėta eskadrilė yra visiškai beginklė. Todėl prašo piloto kulkosvaidžių "Wikers" ir žvalgo kulkosvaidžių "LEVVIS" (taip originale). Vėliau aviacijos turto sąrašuose atsiranda tik 4 apkabos kulkosvaidžiui "Lewis", o pačių kulkosvaidžių - ne. Vadinasi, čeko P.Tyc teiginys, kad Čekoslovakijoje 1925 m. buvo nupirkti 20 kulkosvaidžių "Lewis" neatitinka tikrovės.
Kolegos, padėkite atsirinkti. 1929 m. pabaigoje Karo aviacijoje turėta 110 kulkosvaidžių, iš jų 108 aviaciniai, 1 lengvasisi ir 1 sunkusis. Iš jų 50 aviacinių Vickers E (30) ir F (20), 52 seni vokiški aviaciniai "Spandau" (29) ir "Parabellum" (23). Lengvasis - 1 Lewis, plius 5, kaip rašo, sunkieji "Vickers". Darau prielaidą, kad iš jų 4 - pirkti ir naudoti su Martinsyde (???), o vienas - sunkusis žemės. "Sunkieji" todėl - kad karo metų sunkieji buvo montuojami į lėktuvus, o grynai aviaciniai E ir F atsirado jau vėliau. Labiausiai intriguojantys - 2 "Maksimai", kurie irgi turėtų būti aviaciniai. Kaip ir negalėtų būti vokiški, nes vokiški įvardinti, o rusiškų aviacinių juk nebuvo. Nedidelė mįslė, bet kol trūksta dokumentų, belieka spėlioti.