Noriu paklausti Nerijaus kadangi manau ,kad jis yra geriausias reikalo žinovas. Ar teko matyti nuotraukų kuriuose matytūsi ANBO su vadinamu bombolaidžiu ir pritvirtintomis kovinėmis bombomis.Peržiūrėjau nuotraukas kiek jų yra bet niekur tokių lėktuvų nepastebėjau.Nors kur pateikiama brėžiniai tokių yra. Ir dar kažkaip internete nieko nerandu apie minimą ''Alkan" bombolaidį. Gal yra kokios nors informacijos apie šio prietaiso gamintoją apie kilmės šalį . Čia taip pagalvojau kad gal čia klaidingai nurodytas pavadinimas.Gal turit kokių nors nuorodų.Keistas dalykas bet guglis nieko nežino,o tai šiek tiek keista.
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00 Pranešimų: 4087
Na aš tikrai ne didžiausias "reikalo žinovas". Yra daug rimtesnių: kolega eppanzer, kolega sky76v jau turbūt per 20 metų aviacijos muziejuje darbuojasi bei rašo istorinėm temom ir kiti.
Nuotraukas peržiūrėsiu - gal ką rasiu, bet labai abejoju. ANBO VIII nuotraukų yra likę labai nedaug. O su bombomis atrodo visai neteko matyti.
Dėl "Alkan" bombolaidžio net nežinau ką pasakyti, atrodo esu ir aš googlinęs be rezultatų. Tas pavadinimas nurašytas iš "Lėktuvo priedų ir prietaisų sąrašo" bylos saugomos LVCA. Gal klaida įsivėlė tuometiniuose dokumentuose, gal perrašant šiais laikais - sunku pasakyti.
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48 Pranešimų: 1313
Firma „Alkan“ tebeveikia iki šiol: http://www.alkanweb.com/ Tiesa, savo istoriją pateikia labai prabėgom, o kitur internete apie prieškarinę jos gamintą įrangą sudėtinga ką surast. Gal reikėtų perversti tuometinius aviacinius žurnalus.
Supraskite mane teisingai . Pirmas klausimas. Ginklų tvirtinimas lėktuvo apačioje tai yra atviroje erdvėje ir lėktuvo korpuso viduje tai jau du esminiai skirtumai.Tai kaip minimum du skirtingi įrenginiai.Bet ne tris kartus padidintas kiekis. Antras klausimas kiekis tris kartus didesnis kilogramais. Jeigu visas įrenginys montuojamas viduje ,o tuo metu lėktuvo korpusas pailgėja 66 centimetrais.
Visi 5 7,92x57 Mauser mm Browning 35 ir 36, žiūrėk skyrių apie ginkluotę
Gal kolega galėtų patikslinti kulosvaidžio modelį nes pagal šia nuorodas internete meta kažką kita tik ne aviacinis kulkosvaidžius
Gal kartais turite mintyse kolegos Braunigo kulkosvaidžius su stovu modelis :M1919 arba M1918(beje apie šįmodelį rašoma kad jis buvo naudojamas aviacijoje bet jo kalibras jau 7.62x63) Bet čia gautūsi dar įdomiau ar jie galėjo būti montuojami lėktuvo sparno viduje.
Taigi kolegos dėkui už nuorodas.Abejose ištikro daug kalbama apie kulkosvbaidžius bet tik apie tokius kurie galėjo būti naudojami žvalgo.Tai yra vienas iš penkių ir apie tuos kurie buvo naudojami ankstesniose modeliuose kada juos montavo ant korpuso ir sinchronizavo su profeleriu. Nepamirškite ,kad dabar kalba eina apie ANBO VIII . Šiuo atveju kaip teigiama buvo sumontuoti sparnuose ir turėjo elektrinį nuleidilį ar kažką panašaus. Kuris iš jų toks buvo.Manau kad pats įdomumas čia ir prasideda nes nei vienas tam netinka.
Noriu paklausti gal kas nors matote kurioje vietoje sparnuose minimi kulkosvaidžiai turi buti įrengti nes nei nuotraukose nei brėžiniuose nematyti.
Noriu kolegos paprašyti patikslinti viename komentare rašote Citoju:
Žvalgo kulkosvaidis buvo įrengtas liemenyje už kabinos. Skridimo metu, matyt, įleidžiamas į liemenį. Šaudymui atidaromas kabinos gaubto galas ir kulkosvaidis judamu stovu iškeliamas iš liemens nišos.
Kas tai per konstrukcija ar ji kur nors yra matoma brėžiniuose ar aprašymuose nes toks įrenginys turi būti gana stambus .Kažkas originalaus ar pirkta iš ginklų tiekėjų. Ir dar čia lentelėje minima: 46. Ratilas-pusratis 1 Kas čia per įrenginys.
Primenu čia kolegos eppanzer pateikti duomenys. Taigi perskaičiau iki galo ir kagi radau ne tai ko ieškojau bet kažką įdomiau cituoju: Viena iš bombų, naudotų Lietuvos karo aviacijoje - vokiška PPK 12,5 kg skeveldrinė bomba PuW ((PuW - Prufungsanstalt und Werft der Fliegertruppen). Masė - 11,5 kg Sprogstamos medžiagos - 1,2 kg Ilgis - 750 mm Diametras - 90 mm Esu tikras, kad naudotos ir 10 kg vokiškos PPK padegamosios bombos PuW: Masė - 10,2 kg Padegamos medžiagos - 2,5 kg Ilgis - 840 mm Diametras - 135 mm Pasidomėkime diametru mažesnis diametras kaip matome 90mm tai jeigu sukrauname vieną ant kito eilėmis po aštuones gaunasi šešių aukstų štabelis. jeigu skaičiuosime primityviai 6x90 mm gaunam 540mm 8x90mm gaunam 720mm Taigi čia skaičiai kada sukrovėme vieną ant kito jeigu įvertiname bent minimalius tarpelius skaičiai dar didėja. Jeigu imame kitą nurodytą dydį skaičiai dar gražesni taigi pažiūrim
Nurodytas diametras 135mm Taigi 6x135=810 mm 8x135 =1080mm čia išmatavimai be tarpų. kadangi mes pastebėjome kad lėktuvas pailgėja tik 660mm tai visą šita turtą sutalpinti paprasta nebus . Tada aš jau nieko nesuprantu. Bet kai mes pabandysim rasti tas 50 ar 100 kg.bombikes va bus dar įdomiau.
P.S. pagal bomos pavadinimą PuW ((PuW - Prufungsanstalt und Werft der Fliegertruppen)