Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00 Pranešimų: 4087
Sveiki, pagaliau šiek tie padirbėjau ir noriu pristatyti naują svetainės puslapį skirtą paminklo Soldino girioje aprašymui, fotografijoms. Tai tik maža pradžia. Prie šio puslapio dar teks grįžti daug kartų, nes net neabejoju, kad atsiras vis daugiau istorinių fotografijų, o ir pats dar ketinu ten sugrįžti. Parengsiu tikslų skirsnelį "Kur rasti ?" ir t.t. Laikui bėgant, nelygu kiek prisikaups medžiagos, galbūt šį puslapį padalinsim į keletą fotoalbumų ir t.t.
Antroje "pušų randų" nuotraukoje randai likę nuo nusakinimo (turbūt tiksliau nuo dviejų nusakinimų), taigi ta pušis jau turėjo būti nukirsta. Ar ten yra daugiau tokių pušų?
Antroje "pušų randų" nuotraukoje randai likę nuo nusakinimo (turbūt tiksliau nuo dviejų nusakinimų), taigi ta pušis jau turėjo būti nukirsta. Ar ten yra daugiau tokių pušų?
"Žaizdotų" pušų yra ir daugiau, tokių raštuotų gal ir ne. Jei manote, kad gali būti tie randai padaryti ne katastrofos metu - sakykit, pakeisiu kitomis "tikresnėmis" fotografijomis.
Tie raštai - nusakinimo ženklas. Paprastai prieš kertant pušyną, pušys būdavo nusakinamos ir gaunama dviguba nauda - sakai ir mediena. Nežinau kodėl, bet miškuose pasitaiko tokių nusakintų ir paliktų augti toliau medžių.
Pavyko įeiti ir į klėtelę-muziejų skirtą Dariui ir Girėnui.
Klėtelėje - dvi patalpos, vienos iš jų vaizdas nuotraukoje.
Klėtelės "spAnsoriai"
"Lituanicos" drobės galima rasti ir čia.
Draugas kalba lenkiškai, tai pakalbėjo su moterimi, kuri turi klėtelės raktą ir gyvena šalia klėtelės esančioje sodyboje. Sako, kad paskutiniu metu jaučiamas toks atoslūgis. Senesniais laikais lietuvių būdavo kur kas daugiau, nei dabar. Labiausiai jai įsiminęs dalykas iš klėtelės statybų, tai, kad ją statę visiškai girti lietuviai. Bent ji taip mums pasakojo