Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Transatlantiniai skrydžiai :: S.Darius ir S.Girėnas
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Gražinos Sviderskytės tyrimas
Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
JG52
2016 Rgs 15 d., 09:48
Užsiregistravęs dalyvis #156
Prisijungta: 2010 Rgp 19 d., 14:53
Pranešimų: 519
Pijus rašė ...

Labai labai laukta disertacija. Teko patrumpinti miego valandas iš susidomėjimo disertacija.

Labai įdomu buvo perskaityti Dariaus valdytų lėktuvų tipų ir išbūto ore laiko analizę. Taip pat, galu gale, sužinota daugiau apie Dariaus ir Girėno sutartį, kurią tik žinojome egzistavus, o ne kažką konkretaus. Aišku, įdomi ir teisinė dalis.

Šia tematika besidomintiems žmonėms disertacija yra argumentuotų žinių lavina apie Darių ir Girėną, kokios, turbūt, dar nebuvo.

Turbūt, daugelis buvome įpratę prie skrydžio pradžios laiko 6:24 Niujorko vasaros laiku, o čia jau nurodoma 6:25 ir su paaiškinimais. Smagu


Tikrai taip.
Šaunus darbas: nuo skrydžio iniciatyvos iki atminimo įamžinimo, iki nūdienų.
Į viršų
sky76v
2016 Spa 07 d., 12:45
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
Sveikinimai mokslų daktarei, ir pora Gyčio Ramoškos nuotraukų:




Į viršų
Nerijus Korbutas
2016 Spa 18 d., 01:45
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086

Nors G.Sviderskytės disertacija buvo viešai prieinama VU puslapyje ir mes tik pasidalinome viešai prieinama nuoroda, gavau autorės prašymą, kurį pildau:

Kaip svetainės administratorius informuoju, raginu ir įspėju Plienosparnai.lt skaitytojus bei registruotus narius, kurie, sekdami mano paskelbta viešai VU puslapyje prieinama nuoroda, galimai atsisiuntėte ir paskaitėte viešai prieinamą G.Sviderskytės disertaciją - gerbkite autorės teises ir licencinės sutarties teisines nuostatas, pagal kurias minėta disertacija iki 2021 m. pabaigos internete yra viešai NESKELBIAMA.






Į viršų
Kiras
2018 Lap 13 d., 10:49
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Vakar gavau "Legendų" žurnalo 4 numerį. Jame yra geras G.Sviderskytės straipsnis Lituanikos tematika - "Didvyrių revizija". Apie perdėtą heroizavimą, apie tai, kad iki šiol nėra S.Dariaus ir S.Girėno biografijų, o tik fragmentai, apie pašovimo gandų gimimą. Apie Dariaus ir Girėno nebuvusią draugystę, o tik partnerystę. Apie komunistų 7-tame dešimtmetyje režisuotą Lituanikos skrydžio įvaizdžio kūrimą - Darių ir Girėną paverčiant "lietuvių liaudies sūnumis", o kaltę dėl jų žūties priskiriant buržuaziniams nacionalistams ir fašistams-militaristams. Apie KGB reguliuotą kūnų suradimą ir V.Mačiuikos priklausomybę...

[ Redaguota 2018 Lap 13 d., 18:21 ]
Į viršų
JG52
2018 Lap 14 d., 08:51
Užsiregistravęs dalyvis #156
Prisijungta: 2010 Rgp 19 d., 14:53
Pranešimų: 519
"... perdėtą heroizavimą..." ? ! Chm, įdomiai...

[ Redaguota 2018 Lap 14 d., 08:51 ]
Į viršų
Kiras
2018 Lap 14 d., 14:05
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
JG52 rašė ...

"... perdėtą heroizavimą..." ? ! Chm, įdomiai...

Na taip. Citata:
G.Sviderskytė rašė ...

Dėsninga, kad širdis užkariavo tragiškai žuvę ir mažai težinomi lietuvių kilmės JAV pilotai, o ne jų amžininkas, karo aviacijos pažiba Antanas Gustaitis - karininkas, kurį geriausiai vertino net užsienio stebėtojai ir kurio šlovei besikeičiantys okupaciniai likimai nepaliko jokių šansų.

Šitą gali iliustruoti toks pavyzdėlis: kiek yra Lietuvoje Dariaus ir Girėno gatvių ir kiek A.Gustaičio gatvių.

maps.lt paieškoje radau 111 ir 5. Santykis 22:1


Į viršų
JG52
2018 Lap 14 d., 16:07
Užsiregistravęs dalyvis #156
Prisijungta: 2010 Rgp 19 d., 14:53
Pranešimų: 519
Tai gal A.Gustaitis tinkamai neįvertintas, bet ne S.Darius ir S.Girėnas perdėtai heroizuoti?
Šiaip - tai S.Dariaus biografija pakankamai įspūdinga, jo nuopelnų ir veiklos užtektų paįvairinti ne vieno asmens biografijai. Todėl kas didesnė "pažiba" - tai dar galima, bet neverta ir neprasminga ginčytis. Ir vėl-gi: neaišku, kaip būtų pasibaigusi S.Dariaus ir S.Girėno šlovė besikeičiant okupacijoms, jei jie būtų likę gyvi. Įtariu, kaip. Kaip ir Lituanikos II lėktuvo.
Į viršų
Kiras
2018 Lap 14 d., 17:53
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Tas "perdėtai heroizuoti" yra mano žodžiai išplaukę iš G.Sviderskytės straipsnio konteksto ir jo pavadinimo. Galbūt aš neteisingai supratau ir interpretavau.
JG52 ar jūs skaitėte šį straipsnį? Šiaip tai straipsnį reiktų perskaityti, galbūt kitam asmeniui atrodytų kitaip.

O kalbant apie A.Gustaičio mažą įvertinimą ar neįvertinimą, tai kyla klausimas - kodėl? Juk jau 28 metus neturim jokios okupacijos.
Į viršų
JG52
2018 Lap 15 d., 08:47
Užsiregistravęs dalyvis #156
Prisijungta: 2010 Rgp 19 d., 14:53
Pranešimų: 519
Suprantu, kad žodžiai iš konteksto. Neskaičiau. Bet mano nuomone, asmenys (bent vienas iš jų - tai be abejonių) savo gyvenimą skyrę jaunajai Lietuvai, rizikavę ir paaukoję gyvybes - tai sunkiai gali būti perdėtai heroizuoti. Kur tas perdėtumas...? !
Žinodamas Jūsų, Kirai, požiūrį į mūsų didvyrius, unikalų indėlį ( kad ir šioje svetainėje) tiriant, sisteminant, aprašant ir pateikiant faktus apie S.Dariaus ir S.Girėno skrydį, jo smulkmenas, katastrofą, jos detalų aprašymą ir atvaizdavimą - tai net neabejoju, kad ir Jūs neįžvelgiat perdėto heroizavimo.
Todėl ir sakau: gal A.Gustaitis tinkamai neįvertintas? Praėjus tiek laisvės metų.
Į viršų
Kiras
2018 Lap 15 d., 18:31
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
JG52 rašė ...

Žinodamas Jūsų, Kirai, požiūrį į mūsų didvyrius, unikalų indėlį ( kad ir šioje svetainėje) tiriant, sisteminant, aprašant ir pateikiant faktus apie S.Dariaus ir S.Girėno skrydį, jo smulkmenas, katastrofą, jos detalų aprašymą ir atvaizdavimą - tai net neabejoju, kad ir Jūs neįžvelgiat perdėto heroizavimo.

Pasikartosiu dar kartą, kad būtų visiškai aišku. Žodžiai "perdėtas heroizavimas" yra mano, o ne G.Sviderskytės. Taip, aš sutapatinau "Didvyrių revizija" = "perdėtas heroizavimas", gal teisingai, o gal ir ne. Bet aš savų žodžių neišsižadu ir tikrai galvoju, kad Darius ir Girėnas yra perdėtai heroizuoti ir idealizuoti. Tas man kaip tik ir "prasišvietė" dėl ilgamečio smulkmeniško gilinimosi į jų istoriją.

Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook