Taigi, jau sumontuotas ir apatinis sparnas bei tarpsparniniai spyriai. Taip pat jau padariau ir tarpsparninių atotampų didesnę dalį. Jos - iš 0,18 juodo valo. Tiesa, betampant jas, truputį nukentėjo uodegos geometrija. Ją pataisysiu, kai ištampysiu visas atotampas.
Taigi, ponaujametinei - pogimtadieninei krizei traukiantis, modeliavimas palengva grįžta į savo vietą mano gyvenime. "Tigriniam drugeliui" beveik pabaigiau tampyti atotampas - liko tik kelios tarpsparniniame centriniame baldakime.
Padariau eleronų trauklių svirteles, tik dar nepririšau pačių trauklių.
Na ką, artėju su "Tigriniu drugiu" prie pabaigos - 3 - 4 prisėdimai ir - viskas. Liko pabaigti pagrindinę važiuoklę, ramentą, išmetimo vamzdį, sraigtą ir keletą smulkių detalių.
Taigi, šiandien išaušo ta diena,kai buvo baigtas lietuviškas aeroklubinis DH - 82A "Tiger Moth". Tiesa,klaida su uodeginėmis plokštėmis šiame modelyje taipir liks - bandžiau atplėšti, tačiau vaizdelis buvone koks, tai ir priklijavau atgal - bus proga LY-LAT suklijuoti teisingai... Na, o šiandien buvo padarytas ramentas, Venturi vamzdeliai ir kuro padavimo vamzdelis iš bako į variklį bei centrinio baldakimo atotampos, sraigtas, išmetimo vamzdis, eleronai sujungti su sparnu trauklių imitacija. Ir galutinis "Kovo" vaizdas. Trumpai apie patį modelį - kaip ir visi P. Mistewicz projektai, sutapimas puikus. Mano perdažyme buvo keletas paklydimų spalvose, bet juos pataisiau iš pasidarytos spalvos atsargos. Didžiausia klaida - tos prie uodegos esančios plokštės, kurios ant "Tigrinių drugelių".kaip rašė Auktumas, atsirado tik apie 1942 - taigi, lietuviškiejo DH - 82A jų neturėjo. O šiaip modelis tikrai nesudėtingas ir gana efektingas. Nors efektingesnis turėtų atrodyti pakartotinis šio modelio leidimas kitoje leidykloje - "Kartonowa Kolekcja", kur jis duotas standartiniu RAF žaliu - rudu kamufliažu. nors man lietuviški artimesni dūšiai. Ne išimtis, kad kada nors suklijuosiu ir LY-LAT "Kregždutė". Na, o sekantis "lietuvis' bus iš šiuolaikinio Lietuvos kariniolaivyno pradžios - sargybinis kateris PK - 333 arba "Vytis - 1". Tiesa, šio modelio bus du variantai: popierinis dar Pakrančių apsaugos rinktinės kateris S - 07 1: 50 masteliu ir "nulinis" PK - 333 "Vytis - 1" 1: 72 masteliu. Antrasis, kaip ir visi tokio mastelio modeliai, kuriuos aš dariau, bus skirtas Lietuvos KJP muziejui. Tik nežinau, ar šių modelių gamybą pristatinėti čia?
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48 Pranešimų: 1303
Sveikinimai, ir ačiū už reportažą. Pagyvina aptilusį forumą, tad būtų įdomu matyti ir kitų modelių statybą. Gal neaviaciniams modeliams reikėtų skyrelio temoje „Lietuva 1918-1940 metais“?