Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16 Pranešimų: 1398
A. Gustaičio žūties 75-osios metinės
2016 m. spalio 21 d. Lietuvos aviacijos muziejuje buvo minimos A.Gustaičio 75-osios žūties metinės. Aviacijos istorijos ir leidybos skyriaus vedėjas G. Ramoška skaitė pranešimą „Brigados generolas Antanas Gustaitis ir bolševikinė naikinimo sistema“. Visi norintys galėjo apžiūrėti Lietuvos aviacijos muziejaus muziejininko Arkadijaus Kazlausko pagaminto „ANBO V“ lėktuvo modelį, jo konstrukciją bei konstrukcinius elementus. Muziejų aplankė ir savo įspūdžiais apie pirmą kartą pakilusį į orą „ANBO II lėktuvo kopiją pasidalino, „Asociacijos ANBO eskadrilė“ konstruktorius Rolandas Kalinauskas bei „Asociacijos ANBO eskadrilė“ projektų vadovas Arvydas Šabrinskas.
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48 Pranešimų: 1313
Aviacijos muziejuje – didžiausia orlaivių modelių paroda
Stendinio modeliavimo klubo „Sparnai 72“ nariai jau penkiolika metų yra savanoriai Lietuvos aviacijos muziejaus pagalbininkai. 2017 metų balandį klubas „Sparnai 72“ švenčia savo veiklos 30-ąsias metines ir jubiliejaus proga muziejaus lankytojams dovanoja 72 kartus sumažintų miniatiūrų parodą „Orlaivių istorija". Parodos „Orlaivių istorija“ atidarymas vyks Lietuvos aviacijos muziejuje š. m. balandžio 7 dieną 15 val. Eksponuojamų darbų skaičiumi paroda bus siekiama viršyti ligšiolinį vienoje parodoje demonstruotų skirtingų tipų orlaivių skaičių – 720 (tiek modelių buvo 25-osioms klubo metinėms skirtoje parodoje). Organizatoriai tikisi, kad bus užfiksuotas ir naujas Lietuvos rekordas. Apie parodą ir savo sukurtus modelius pasakos darbų autoriai, pristatyme dalyvaus muziejaus istorikai ir vadovai. Lietuvos aviacijos muziejaus lankytojai parodą galės apžiūrėti be papildomo mokesčio. Paroda veiks iki š. m. gegužės 15 dienos.
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48 Pranešimų: 1313
2̶0̶1̶8̶ ̶m̶.̶ ̶s̶a̶u̶s̶i̶o̶ ̶5̶ ̶d̶. Lietuvos aviacijos muziejaus kolektyvas organizuoja susitikimą su aviacijos veteranais, renginio metu prisiminsime gražiausias praėjusių metų veiklos akimirkas, aptarsime įvykusius 2017 metų renginius bei prisiminsime juose dalyvavusius garbius svečius, pristatysime 2018 metų aviacijos muziejaus planus ir aptarsime tolesnį bendradarbiavimą su Kauno aviacijos veteranų sąjunga. Renginio pradžia 15 val.
Mirus aviacijos veteranui, sklandytojui, buvusiam Pociūnų aerodromo vadovui, pirmojo sklandytuvo „LIETUVA“ bandytojui, Eksperimentinės sportinės aviacijos gamyklos direktoriui Aleksandrui Jonušui, renginys nukeliamas į 2018 m. sausio 12 d.
16:00 Audrės ir Gintaro Kudabų filmo „Baltijos Kelias. 30 metų“ peržiūra muziejaus salėje. Programos tąsa kieme, tarp lėktuvų, šalia Baltijos kelio AN-2R.
17:00 Petras ir Irena Bėtos dalinsis prisiminimais apie Baltijos kelio „gėlių lietų“. 17:30 Susirinkusių pasakojamos istorijos, neformalūs pokalbiai, prisiminimai prie bendro stalo, suneštinių vaišių. Kaimo turizmo sodyba „Šaltupis“ susirinkusius vaišins lauko virtuvės sriuba.
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00 Pranešimų: 4087
Vienos dienos parodoje susitiks ANBO IV brėžiniai, radiniai ir atgimimas.
Švenčiant Europos paveldo dienas rugsėjo 20 d., penktadienį, 17 val. Lietuvos aviacijos muziejus (Veiverių g. 132, Kaunas) kviečia į renginį, kurio metu pirmą kartą viešai rodomi originalūs ANBO-IV brėžiniai susitiks su autentiškomis tarpukario orlaivio detalėmis ir su atkuriamo orlaivio jau pagamintais mazgais. Renginyje dalyvaus Lietuvos aviacijos muziejaus istorikas Gytis Ramoška, kolekcininkas Benvenutas Ivanauskas, „ANBO eskadrilės“ nariai Arvydas Šabrinskas ir Evaldas Janušonis. Moderuos muziejaus direktorius Mindaugas Kavaliauskas. Paroda veiks tik atidarymo renginio metu ir šeštadienį, rugsėjo 21 d., nuo 9.00-17.00.
Lietuvos aviacijos muziejuje saugomi 387 vnt. Antano Gustaičio sukurto orlaivio ANBO-IV atskirų mazgų brėžinių. 2006 m. ši unikalių brėžinių kolekcija buvo įtraukta į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinio registro sąrašą. Dramatiška brėžinių „išgyvenimo“ istorija nulėmė prastą daugelio jų būklę, todėl kasmet dalis šių brėžinių restauruojama. 2016-2018 m. Lietuvos kultūros tarybos paramos dėka restauruota 79 vnt., dar 22 vnt. yra restauruojami šiemet. Dešimt brėžinių bus rodomi parodoje
ANBO-IV orlaivis, sukurtas 1932 metais, yra labiausiai žinomas dėl skrydžio aplink Europą, kurio metu trijulė ANBO-IV nuskrido 10 000 km, aplankydama Stokholmą, Kopenhagą, Amsterdamą, Paryžių, Romą, Kijevą, Maskvą ir kitus miestus.
Nė vienas ANBO-IV orlaivis neišliko, tačiau žinomos kelios išlikę šių orlaivių detalės, kurios rugsėjo 20 d. atvyks į muziejų ir bus eksponuojamos šalia brėžinių, vaizduojančių šias ir kitas detales.
Entuziastų aviatorių grupė „ANBO eskadrilė“, padedama Lietuvos aviacijos muziejaus žinių resursų ir istoriko Gyčio Ramoškos, jau yra sėkmingai atkūrusi skraidančią ANBO-II kopiją. Šiuo metu vyksta ANBO-IV atkūrimo darbai.
Renginio pašnekovai aptars kelią nuo brėžinių link ANBO-IV atgimimo. Benvenutas Ivanauskas pristatys rastų ANBO IV detalių ypatybes, o būsimojo orlaivio statytojas Evaldas Janušonis pademonstruos naujai pagamintas detales. Pasak muziejaus direktoriaus Mindaugo Kavaliausko, tai ypatinga proga muziejui į saugomas vertybes pažiūrėti tiek per istorijos, tiek per perspektyvų prizmę, o aviacijos etuziastams iš arti pamatyti mūsų istorijos dėlionės detales.
Pokalbis bus transliuojamas internetu Lietuvos aviacijos muziejaus feisbuko sienoje.
Labai patiko renginio formatas, moderavimas, o ir pati idėja transliuoti tiesiogiai labai sveikintina. Tikiuosi tai taps tradicija, nes kiekvienas toks renginys -neįkainojamas turtas ir dalis mūsų istorijos, bet dažniausiai tai lieka tik dalyvusių prisiminimuose ar keliose foto. Muziejui labai pravartu būtų susikurti ir youtube kanalą bei ten talpinti renginių video. Nes FB geras dalykas, bet ne tobulas.