Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Transatlantiniai skrydžiai :: S.Darius ir S.Girėnas
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
"Lituanicos" pašovimo versija
Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Kiras
2012 Rgs 08 d., 16:50
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Buvo rašyta čia prieš 4 metus. Per tą laiką labiau pasitikslinau vietovės aukštį (ne 105 m, o 65).

Bet apie visa tai ir reikėtų toje temoje ir kalbėti.
Čia gi "Pašovimo versijos".
Į viršų
sky76v
2012 Lap 23 d., 00:02
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
Noch einmal
„Balsas: Istorinė sensacija: kaip vokiečiai tykojo S. Dariaus ir S. Girėno.“
Į viršų
eppanzer
2012 Lap 23 d., 10:21
Užsiregistravęs dalyvis #46
Prisijungta: 2009 Sau 05 d., 08:36
Pranešimų: 490
Be komentarų
Į viršų
oxygene
2012 Lap 23 d., 11:12
Užsiregistravęs dalyvis #84
Prisijungta: 2009 Bir 04 d., 23:11
Pranešimų: 79
Ir vėl spekuliuojama? Gaila. Gytis Ramoška buvo teisus, komisija buvo suformuota stipri ir neieškokime kažkokių vėjų. Juolab leidimai dar nebuvo gauti iš Europos šalių (kiek man yra žinoma). Antra: lakūnai keitė maršrutą, taigi vokiečiai negalėjo žinoti, kad "Lituanika" pasirodys virš Stargardo apie 23 val.
Į viršų
Juozas
2012 Lap 23 d., 17:00
Užsiregistravęs dalyvis #20
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:29
Pranešimų: 360
Dar betrūksta versijos, kad įpykę vokiečių ūkininkai akmenimis numušė. Pažiūrėkit kiek metalinėse dalyse įlenkimų. Na tiesiog, kaip kmeniu pataikyta...

[ Redaguota 2012 Lap 25 d., 08:48 ]
Į viršų
Kiras
2012 Lap 24 d., 16:16
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Panašu į Žiulį Verną. Man vaikystėje patiko fantastika. "Kelionę į Mėnulį" skaičiau anksčiau nei amerikonai skrido.

Dabar tokie klausimėliai;
1. Kokiais lėktuvais vokiečiai tuos tinklus valkiojo? Gaunasi, kad keleiviniais, nes karinių 1933 metais neturėjo dėl Versalio apribojimų.
2. Kaip su lėktuvais tuos tinklus tampyti? Šiek tiek nesinchroniški lakūnų veiksmai ir abu lėktuvai eitų žemėn.
3. Kaip naktį pagauti kažkur nežinioje skrendantį lėktuvą (nežinant tikslaus maršruto ir tikslaus skridimo laiko), be to dar skrendantį tamsoje be šviesų?

Bet šioje istorijoje įdomu ar tas Juozas Naujalis viską pats sugalvojo? (priedo ir vokietį)
Ar tas vokietis tikrai buvo ir rietė pasakas patikliam lietuviui?
Į viršų
sky76v
2012 Lap 24 d., 19:11
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
O gal klasikinės literatūros įtaka...


Į viršų
mureika
2014 Grd 13 d., 12:50
Užsiregistravęs dalyvis #82
Prisijungta: 2009 Geg 30 d., 18:09
Pranešimų: 220
Gerbiamas profesorius Zenonas Butkus mėgsta pasigirti, kad pas jį Gražina Sviderskytė rašo disertaciją apie Darių ir Girėną, bet įdomu yra tai, ką jis po tokio pasigyrimo šį sykį papasakojo. Jis neseniai 3 savaites rausėsi po Vokietijos archyvus (dėl to mums nebuvo jo paskaitų). Įdomu yra tai, kad jo žodžiais: jis parsivežė 9000 dokumentų iš Vokietijos archyvų (bent jau mes nusprendėm, kad tai tik skenai ar dokumentų fotografijos). Dar įdomiau buvo, kad jis rado ten tokių dalykų, kurių niekada negalės publikuoti, nes bus sumaišytas su žemėmis. Na, o pats įdomiausias dalykas yra, kad jis teigė radęs dokumentą, kuriame vokiečiai kalba apie estų lėktuvą nukritusį Vokietijoje 1934 m. ir Darių ir Girėną. Lyg ir įvardijo kokio žmogaus parašytas, bet aš nepamenu. Esmė yra tame, kad tenai rašoma ,,kaip dabar teisintis prieš Europą (ar pasaulį) dėl estų lėktuvo, kuris nukrito mūsų teritorijoje. Juk ne taip kaip dėl Dariaus ir Girėno, mes čia jau niekuo dėti'' . Tada jis pradėjo šnekėti apie pašovimo versiją, o tiksliau pasakė, kad yra tokia versija. Nes ką jis pats galvoja sunku pasakyti, kadangi visada sako: yra manoma, kiti sako ir t.t.

[ Redaguota 2014 Grd 13 d., 12:52 ]
Į viršų
Kiras
2014 Grd 13 d., 14:07
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
mureika rašė ...

3 savaites rausėsi po Vokietijos archyvus (dėl to mums nebuvo jo paskaitų).

Ne į temą - bet pasigirk Mariau, kur studijuoji, neslapukauk.

O dėl versijos, tai reikėtų nebūti droviu studentu, o griebti jautį už ragų, (t.y. profesorių) - pasilikus po paskaitos išklausinėti daugiau, kas ir kaip, atseit aš tuo labai interesaujuosi, profesoriau jūsų informacija mane be galo sudomino, papasakokit plačiau, ir t.t., ir pnš.
Į viršų
mureika
2014 Grd 19 d., 16:18
Užsiregistravęs dalyvis #82
Prisijungta: 2009 Geg 30 d., 18:09
Pranešimų: 220
Kiras rašė ...

Ne į temą - bet pasigirk Mariau, kur studijuoji, neslapukauk.

Vilniaus Universitete, Istoriją, II kursas.
Kiras rašė ...

O dėl versijos, tai reikėtų nebūti droviu studentu, o griebti jautį už ragų, (t.y. profesorių) - pasilikus po paskaitos išklausinėti daugiau, kas ir kaip, atseit aš tuo labai interesaujuosi, profesoriau jūsų informacija mane be galo sudomino, papasakokit plačiau, ir t.t., ir pnš.

Šiandien kaip tik norėjau pasiklausinėti (kadangi jo paskaitos ir seminaras būna penktadieniais), bet yra taip, kad seminaro metu jis pradėjo klausinėti, kas čia toks kažkokioje Facebooko grupėje parašė ką jis sakė apie Darių ir Girėną. Pasirodo gerbiamam dėstytojui buvo pranešta, kad toks žmogus su slapyvardžiu mureika papostino tai, ką jis sakė apie Darių ir Girėną. Jis sakė, dar gerai, kad ne kokiam Delfyje parašė. Kad viskas ką aš jums sakau turi likti tik tarp mūsų. Bijojo paskui, ką nors daugiau sakyti, kad nepostintumėme visokiose Facebook grupėse.... Vis prašė dėstydamas, tik šito, ką sakiau niekur nerašykite ir panašiai. Man ištikrųjų baisu pasidarė. Atrodo lyg ir nieko blogo neparašiau. Kad ir kaip būtų gaila mūsų čia yra siauras ratas ir visus gi sieja domėjimasis aviacija. Juokingiausia, kad dėstytojas manė, kad tai buvo parašyta Facebooke, bet pasakius mano pavardę, visi atsisuko į mane, aš išsigyniau, kad nieko Facebooke nerašiau (kas yra tiesa), bet ir aiškinti situaciją kažkaip pasidarė nesmagu po dėstytojo tokių žodžių. Ypač, kad jei gerai supratau jam dėl to gali būti ar net jau buvo problemų. Baisiausia man yra pagalvoti (nors aš numanau), kas mane apšmeižė. bent jau tikiuosi tas žmogus nepuls taip žemai ir nerašys ką aš dar parašiau, nes aš, deja, pasimokęs po tokio įvykio ir po gerbiamo profesoriaus prašymų tikrai daugiau nesiruošiu skelbti ką jis sakė.....
Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook