Rašytojas Vytautas Dovydaitis buvo lietuvos karo aviacijos atsargos lakūnas ir 1939m Vokietijos=Lenkijos karo metu buvo mobilizuotas ir apie 1967m yra parašęs knygą,,Lakūno pasakojimai,,.Knyga tikrai vertinga informacijos požiūriu-pvz.kokia buvo Lietuvos priešlėktuvinė gynyba-o ji buvo tikrai gerai organizuota.Ten jis aprašo,kaip jam teko nusodinti Lenkijos dvimotorį bombonešį .,,wilk,,/viso pagaminta tik du vienetai/ ir aprašo kitus įvykius tuo metu lakūnams budint pastoviai neišlipant iš naikintuvų po dvi valandas.Gal kas dar turi šią knygą-galima būtų įdėti jos kopiją ir gal net e-variantą skaitymui. J.PR.
Karo aviacijos lakūnas buvo Jonas, o ne jo jaunesnysis brolis, Vytautas Dovydaitis. Jonas baigė puskarininkių lakūnų mokyklą, prasidėjus Pirmąjam pasauliniam karui buvo mobilizuotas. Vytauyas skraidė aerokube sklandytuvais, lėktuvais. Sovietinės okupacijos metais buvo "komandiruotas" tolokai į rytus. Išleido autobiografinę knygą "Lemta buvo išlikti" Jonas, vienintelis iš Dovydaičių šeimos "komandiruotės" išvengė. Tačiau šiuos klausimus derėtų nagrinėti skyriuje "Asmenybės"
Žinote,aš turiu sutikti,nes gerai nesu domėjesis šio lakūno biografija.Mane sužavėjo pats pasiruošimas ginti oro erdvę,lakūnų profesionalumas ir sugebėjimas lokalizuoti sienos pažeidimo vietą ir lėktuvo tipą.Ačiū,kad mane pataisote,nes tikrai esu didelis aviacijos mylėtojas,perku modeliukus.Mano diskusinius komentarus taisykite ir perkelkite į priklausantį skyrių.Dėl užsienio lėktuvų-dar norėčiau pasidomėti čekiškais L-159,,ALKA,,J.PR.
Dabar į temą. Jono Dovydaičio biografiją galima rasti Wikipedijoje. Aviacijos tema J.Dovydaitis yra parašęs tokias knygas: "Sparnuoti vyrukai", "Aerodromo apysakos", "Žmogaus sparnai" ir "Atlanto nugalėtojai". Apie Lenkų bombonešio SUM perėmimą yra straipsnis ir mūsų tinklapyje, o taip pat ir mūsų diskusijose. J.Dovydaičio brolio Vytauto Dovydaičio - irgi aviatoriaus - biografija čia.
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48 Pranešimų: 1312
Net įdomu pasidarė – kažkaip nematyto formato knyga – koks jos pavadinimas? Nors šis straipsniukas yra ir knygoje „Būk taikus, debesie“. Atgimimo laikais leidžiant jau buvo nurodyta konkrečiau – kad tai įvyko 1936-aisiais. Tikėtina, kad apversti lėktuvai labai rimtai aplaužyti nebuvo. Deja, Gytis dokumentų apie tokį įvykį archyve sakosi neužtikęs.