Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00 Pranešimų: 4087
Čia, iki Karo aviacijoje atsirado parašiutai, naudota vadinamoji nelaimėlių gaudyklė. Turėjo būti suformuota brigada gaudytojų, kurie aerodrome budėdavo ir pamatę avarijos metu krentantį lakūną bėgdavo jo gaudyti. Realybėje nepanaudotas.
O jei rimtai čia taikinys lakūnų šaudymo pratybose. Sakinys skamba dviprasmiškai
Papildysiu, nuotraukoje kyšanti lėktuvo uodega ,tai 2-os eskadrilės vado,tuo metu tikriausiai vyr. ltn. Vsevolodo Šenbergo lėktuvas SVA-10 su individualiu ženklu. Šenbergo ženklas - dvi įstrižos baltos juostos.
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00 Pranešimų: 4087
Atkrepkite dėmesį į vokiško keleivinio lėktuvo Rohrbach Ro-VIII Roland uodegą. Sakysim viskas aišku, "kaliaskė" tam pačiam reikalui kaip ir anbuko fotografijoje šiek tiek aukščiau, tačiau tempant anbuką, vienas vairuoja, ir keli vyrai stumia, o kiek reikia vyrų, kad pastumdyti tokį gargarą?
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00 Pranešimų: 4087
Temos pas mus forume - kaip asilas, kol varai, tempi - tol eina, tik nusisuki ir stovi Čia aišku priežastis tik viena - pernelyg mažas diskutuojančių skaičius ir temos tiesiog neįsisuka. Pamėginsiu temą vėl nuo pradžių, kolega M.Whitman klausė:
1)Kokia ugniagesių įranga, pirkta ar Lietuvoje gaminta?
Šito klausimo kolkas niekas nepajudino. LAM'e yra Ugniagesybos ekspozicija, įdomu ten yra tarpukarinių eksponatų, kuriuos būtų galima susieti su aviacija? Pats esu porą kart perbėgęs per tą ekspoziciją, bet rimčiau nesigilinau.
2)Ar naudoti vilkikai, lėktuvams tampyti, jei taip, tai kokie?
Šiek tiek kalbėjom ta tema šitoj temoje, bei temoje Karo aviacijos traktoriai, vilkikai . Šiaip pas mus sunkiasvorių bombonešių nebuvo, tad lėktuvus iš angarų išstumdavo tiesiog rankomis. Turbūt visi matėte video apie ANBO VIII, tas gi irgi rankomis buvo stumiamas į pirmojo starto vietą. Aišku, išimtinais atvejais gal ir patampydavo lėktuvus su automobiliais, gal sunkvežimiais, bet tai nebuvo plačiai praktikuojama.
3)Ar naudota technika sniego šalinimui nuo pakilimo- nusileidimo takų ?
Jau kalbėjom, apkalbėjom KA turėtus vikšrinius traktorius, ar jie stumdė sniegą nuo KTT vis dar neaišku.
4)Degalų užpildymo įranga (kokiu transportu ir kt.)?
Įdėjau keletą fotografijų, bet nėra aišku ar tie "minibenzavozai" lietuviškos gamybos ar pirkti kažkokie gamykliniai iš užsienio. Gal Pranas ką žino apie juos?
5)Kokiu transportu buvo atvežama amunicija(iš sandėlių iki lėktuvų)?
Niekas geriau nepaaiškins, nei šios foto prierašas: