turbūt toks pats raketinis pistoletas buvo panaudotas vietoj vairolazdės pamušusKumpio lėktuvą. Pasirodo netoks jau ir trumpas. Vis tiek stebina žvalgo reakcija ir sumanumas. Gaila, kad tik liūdnai baigėsi abiem klasiokams nelaisvė pas lenkus... įdomu ar buvo daugiau lietuvių karių patekę į nelaisve lenkams? gal ir lenkų buvo pas mus nelaisvėj? įdomu kaip vykdavo apsikeitimas
Bent pora lietuvių lakūnų dar vėliau, pasibaigus nepriklausomybių kovoms, buvo patekę į lenkų nelaisvę. 1925 09 21 atlikdamas pakilimo į 5000 m aukštį užduotį Radvenis (ir jo žvalgas, kurio pavardės neatsimenu) dėl blogų oro sąlygų atsidūrė netoli Vilniaus ir pritrūkęs degalų priverstinai leidosi. Iš nelaisvės Radveinis po metų kalinimo pabėgo, o lėktuvą lenkai vėliau Lietuvai grąžino. Tiksliau tai kas iš jo liko po stovėjimo lauke. Apie belaisvius, jų grąžinimą ir keitimąsi 2014 m. yra išleista knygą „Tarp politinio įrankio ir aukos: karo belaisviai Lietuvos Respublikos politikoje 1919–1923 m.“, kurią galima parsisiųsti adresu: http://www.lka.lt/lt/moksline-veikla/leidiniai/leidiniu-sisteminis-katalogas/humanitariniai-mokslai/istorija_283.html (ketvirta nuo viršaus).
Prie to paties galime paminėti Vytauto Jablonskio ir Šabanavičiaus atvejį. 1920 m. rudenį skrendant virš Lenkijos okupuotos teritorijos užsidegė Albatros C.III variklis. Lakūnai lėktuvą nutupdė ir jį padegė, o vėliau persekiojami lenkų kariuomenės sėkmingai pasiekė fronto liniją. V. Jablonskis Karo aviacijoje tarnavo iki pat Lietuvos okupacijos, turėdamas majoro laipsnį ir eidamas Fototarnybos viršininko pareigas.
[quote] Bent pora lietuvių lakūnų dar vėliau, pasibaigus nepriklausomybių kovoms, buvo patekę į lenkų nelaisvę. 1925 09 21 atlikdamas pakilimo į 5000 m aukštį užduotį Radvenis (ir jo žvalgas, kurio pavardės neatsimenu) dėl blogų oro sąlygų atsidūrė netoli Vilniaus ir pritrūkęs degalų priverstinai leidosi. Iš nelaisvės Radveinis po metų kalinimo pabėgo, o lėktuvą lenkai vėliau Lietuvai grąžino. Tiksliau tai kas iš jo liko po stovėjimo lauke.
Internavimo data nesutampa, gal tai dar vienas atvejis? arba tiesiog netikslus šaltinis. Radvenio lėktuvo grąžinimą yra aprašęs Leonardas Peseckas savo atsiminimuose.