Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Svetainės reikalai :: Svetainės naujienos
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
II-ASIS STRAIPSNIŲ KONKURSAS
Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Ši tema dabar uždaryta
Autorius Pranešimas
Nerijus Korbutas
2010 Spa 20 d., 17:33
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Į pareikštas pastabas atsako straipsnio Lietuvos aviacija (1930-1940) autorius:


("Kauno aviacijos dirbtuvių angare iki SSRS okupacijos stovėjo ir du Vokietijos lėktuvai: naikintuvas ,,Messerschmitt BFW-109‘‘ ir žvalgybos lėktuvas ,,Henschel Hs-126‘‘."


- Klaida naikintuvo pavadinime.) klaida aklai nurašant knygą Algimantas Liekis ,,Lietuvių karyba ir ginkluotė.


("Messerschmitt BFW-109, sugedus varikliui, 1939 m. rugsėjo 4 d. nusileido netoli Bartininkų ir gerokai apsilamdė. Lakūnai pabėgo."
- tai kiek ten tu lakūnų buvo naikintuve Messerschmitt BFW-109???)


vėl iš tos pačios knygos info


(ir dar: "Tų pačių metų lapkričio 14 d. dar vienas vokiečių lėktuvas ,,Focke Wulf 447‘‘ nusileido prie Pajūrio (Šilalės r.) nes pritrūko degalų."
- kažkaip neradau jokios info apie FW 447 lėktuvą, turbut autorius supaniojo pavadinimą.)


ta pati knyga.... turėtų būt ne FW447,O FW44J


(ir da iš to pačio straipsnio:
"Priverstinis nusileidimas ,,ant pilvo‘‘ (lakūnas V. Girdauskas, 1938 m. rugpjūčio 21 d., Raseinių r.)"
tupimas ant pilvo įmanomas tik su įtraukiama važiuokle, ko pas Gladiatorių nebuvo.)


taip pat klaida iš tos pačios knygos,atsiprašau už klaidų nepataisymą,tiesiog aklai nurašiau ir palikau,kitą sykį pasistengsiu rimtai persižiūrėti,kad nebūtų tokių klaidų

[ Redaguota 2010 Spa 20 d., 17:34 ]
Į viršų
eppanzer
2010 Spa 20 d., 21:43
Užsiregistravęs dalyvis #46
Prisijungta: 2009 Sau 05 d., 08:36
Pranešimų: 490
O tai kas nors jau įvertino?

Nr.5 - 5
Nr. 2 - 4
Nr. 4 - 3
Nr. 1 - 2
Nr. 3 - 1

Visi straipsniai labai įdomūs ir puikiai parašyti , temos pasirinktos originalios ir visiškai netikėtos.
Pastebėjimų ir klausimų aišku būtų, bet truputėlį vėliau.

Šiek tiek užkliuvo ši frazė iš autoriau Nr. 3 straipsnio:
Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, Lietuvos karo aviacijoje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis ir keletas lėktuvų, dažniausiai D501L nuolat budėdavo virš Kauno ir Lietuvos oro erdvėje.


Gal į šiuos klausimus autorius atsakys per Nerijų arba vėliau:
Kokie kiti lėktuvai, be "dažniausiai" D.501L nuolat budėjo virš Kauno ir Lietuvos erdvės?
Ar tikrai jie nuolat budėdavo virš Kauno ir oro erdvės, ar budėdavo aerodrome?

Klausimai be jokio sarkazmo, tiesiog aš į juos teigiamai atsakyti negalėčiau, galbūt pacituos kokį nors šaltinį?
Į viršų
Nerijus Korbutas
2010 Spa 20 d., 21:57
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Ačiū Egidijau už konkretumą.
Į viršų
Autorius
2010 Spa 21 d., 11:35
Užsiregistravęs dalyvis #174
Prisijungta: 2010 Spa 20 d., 21:21
Pranešimų: 10
Prunce rašė ...

Taigi, rašant apie kitų klaidas, nereikėtų daryti naujų.

Galiu tik pakartoti - aliuminis nerūdija!
Rūdija tik juodieji metalai. Rūdys - nuo žodžio "rudas". Aliuminio korozijos produktai - balti. Tai dėl "rūdijimo" tiek.

Dėl aliuminio korozijos.
Normaliomis sąlygomis aliuminis atsparus korozijai - jį apsaugo plona tvirta aliuminio oksido plėvelė.
Taigi, normaliomis sąlygomis, per keliasdešimt valandų "Lituanikos" bakai sukoroduoti tiek, kad korozijos produktai užkištų filtrą, niekaip negalėjo.
Taip, rūgšioje arba šarminėje terpėse (kai pH<4 arba pH>9) aliuminis yra ėdamas. Ypač gerai "graužia" natrio šarmas.
Bet tokiu atveju kyla klausimas kas galėjo to natrio šarmo pripilti. Išeitų, kad dar Amerikoje "Lituanikai" kažkas norėjo pakenkti. Vadinasi, jei A.Gustaičio komisija tikrai rado aliuminio korozijos pėdsakų, tai ta komisija savo darbą ne pilnai atliko. Turėjo būti bandyta aiškintis, kodėl ta korozija taip greitai vyko, jei kažko pripilta - tai ko ir kas tai galėjo padaryti. Vienu žodžiu, turėjo būti stengtasi išsiaiškinti, kas galėjo "Lituanikai" kenkti.

Bet aš galvoju, kad jokių sąmokslų teorijų nebuvo, paprasčiausiai A.Gustaičio komisija aliuminio apdirbimo dulkes ir pjuvenas palaikė "aliuminijaus rūdimis".
Taigi straipsnyje nieko klaidinančio nėra, aliuminis nerūdija, klaida yra A.Gustačio komisijos akto išvadoje.

Konkurso dalyvis Nr.2

P.S.
Būtų gerai, kad Eppanzer patikslintų, ką jis įvertino 5 balais - ar straipsnį Nr.5 apie uniformas (šio straipsnio autorius - konkurso dalyvis Nr.4), ar konkurso dalyvį Nr.5 ir jo straipsnį apie birželio sukilimą?

Į viršų
sky76v
2010 Spa 21 d., 13:14
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
Geriau prie vertinimų rašyti ne numerius, o straipsnių pavadinimus.
Į viršų
auktis
2010 Spa 21 d., 13:31
Užsiregistravęs dalyvis #89
Prisijungta: 2009 Bir 28 d., 23:14
Pranešimų: 169
Iš visų straipsnių mano akimis žiūrint trys yra maždaug analogiškos kokybės - Nr.5, Nr.4 ir Nr.2. Kiti du - tiesiog kitokie (nesakau, kad prasti). Taigi, mano vertinimai su pastabomis:

Nr. 1 - tema labai įdomi ir netikėta, išsiskiria iš kitų straipsnių tiek stiliumi, tiek "pririšimu" prie šių laikų. Už tai su tam tikrom išlygom - 5
Nr. 5 - originali tema, mano akimis gerai apibendrinta - 4
Nr. 4 - verta dėmesio sukilimo analizė šiuo kampu - 3
Nr. 2 - priverčia susimąstyti, kad bet kokią informaciją verta pasitikrinti ir pačiam, geriau bent du kartus. - 2
Nr. 3 - labai jau daug netikslumų lėktuvų pavadinimuose, jie straipsnyje rašomi skirtingu stiliumi, o visas tekstas kažkaip pernelyg viską apibendrinantis. Tiktų plačiajai visuomenei skaitiniams kokiame nors savaitgaliniame žurnale ar laikraščio priede. - 1
Į viršų
Prunce
2010 Spa 21 d., 15:26
Užsiregistravęs dalyvis #66
Prisijungta: 2009 Kov 23 d., 21:46
Pranešimų: 838
Keista, kad prasidėjo tai, ko Nerijus norėjo išvengti - diskusija nevertinant. Tada atsakysiu ir aš. Kiek man žinoma, tiek rūdijimas yra elementų oksidacija, tiek korozija. Vadinasi - tas pats procesas chemiko požiūriu. Degimas - taip pat oksidacija - irgi toks pat reiškinys. Beje, Korozija ir yra mokslinis liadiško rūdijimo atitikmuo. O dėl natrio šarmo pripylimo į "Lituanica" bakus aš lyg ir niekur nesakiau. Tai, kas cituota, nebūtinai yra tai, kas surišta su konkrečiu įvykiu. Nesutiksite - Jūsų reikalas. Bet aš lieku prie savo nuomonės - dėl Aliuminio rūdijimo (korozijos, oksidavimosi) klysta autorius, o ne Gustaitis.
Į viršų
eppanzer
2010 Spa 21 d., 18:26
Užsiregistravęs dalyvis #46
Prisijungta: 2009 Sau 05 d., 08:36
Pranešimų: 490
P.S.
Būtų gerai, kad Eppanzer patikslintų, ką jis įvertino 5 balais - ar straipsnį Nr.5 apie uniformas (šio straipsnio autorius - konkurso dalyvis Nr.4), ar konkurso dalyvį Nr.5 ir jo straipsnį apie birželio sukilimą?


Iš tiesų, neapsižiūrėjau, kad skiriasi straipsnių ir autorių numeracija.
Patikslinu: aš įvertinau nurodydamas straipsnių numerius tituliniame lape.

Kviečius kolegas balsuoti ir taip prisidėti įvertinant kolegų nuveiktą darbą. Konkursas vis dėlto, o koks konkursas be rungtyniavimo principo?
Į viršų
Nerijus Korbutas
2010 Spa 21 d., 20:39
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Dėkui kolegos už įsibėgėjantį vertinimą, na ir noriu pasakyti, kad tai mano klaida, tai, kad padariau skirtingus autorių ir straipsnių numerius. Elementarus darbų krūvis padarė savo ...

Balsuodami nurodykite straipsnių numerius, o dar geriau ir pavadinimus.
Į viršų
Nerijus Korbutas
2010 Spa 22 d., 08:24
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Kolega Saulius savo iniciatyva sukūrė atskirą temą diskusijoms konkursinių straipsnių tema, šitą temą paliekant tik galutiniam jūsų vertinimui. Štai ši tema: http://www.plienosparnai.lt/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?7439
Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook