Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Lietuvos Karo Aviacija 1919 - 40m. :: Asmenybės
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Kpt. K.Rimas
Eiti į puslapį       >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Nerijus Korbutas
2009 Geg 03 d., 20:32
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Noriu pasiūlyti paskaityti kpt. K.Rimo prisiminimus
O jie išties įspūdingi, štai trumpa ištrauka:

Lapeliams mėtyti pasikviečiau puskarininkį Variakojį, o aš pats vairavau lėktuvą. Praskridom tikrai žemai, nes skrendant virš Laisvės Alėjos liepų, namų stogai jau buvo virš lėktuvo. Prieš Įgulos bažnyčią jaučiau, kad nepajėgsiu ištraukti ir nustosiu greičio, tad mečiausi į Gedimino gatvę.
Mano nelaimei, tada kaip tik išvažiavo iš Krašto Apsaugos Ministerijos min. gen. Šniukšta. Netoli stovėję vežikai, pasibaidę lėktuvo, užvažiavo ant jo mašinos. Dar to neužteko! Įgavęs greitį pakylu aukščiau, atsuku atgal. Diena graži. Pažangos rūmai, jų viršuje kavinė, kurioje sėdi tiek daug mandrių ponų. Iš to smarkumo lėktuvą paverčiau ir sparnu nušlaviau visus stalus. Ten sėdėjo ir mano grupės vadas, kuris irgi atsigulė po stalu.
Išmetę lapelius grįžom.


O perskaitę Rimo prisiminimus, būtinai turite perskaityti ką apie K.Rimą ir jo prisiminimus rašo Stasys Baipšys - Medžiotojų ir žūklautojų keliais

Gero skaitymo!
Į viršų
Kiras
2009 Geg 04 d., 11:26
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Nerijus Korbutas rašė ...

Gero skaitymo!

Tikrai turėjau gero skaitymo valandėlę!

Vienas savo prisiminimuose aukštinasi kaip didvyris ir karžygis, kuriam nieko neįmanomo nėra. Kitas sumala jį į miltus, išvadina naujoku ir nemokša, pagyrūnu ir melagiu. Vienu žodžiu, išdeda į šuns dienas.

Kuris teisus?

Skaitant kapitono Rimo prisiminimus, kai kuo tikrai norisi abejoti. Manau, kad K.Rimo charakterį galima būtų apibūdinti dainos žodžiais: "Esu daug matęs, daug regėjęs, bet pasigirti ne mėgėjas"

Na, bet daug kas priklauso nuo požiūrio. Pvz. epizodas apie stalų išvartymą. Lietuvių kalboje žodis "stalas" reiškia ne tik baldą, ant kurio valgoma, bet ir patiekalus bei jų serviravimą. Taigi, jei lėktuvas prašvilpė kokių 10 metrų aukštyje, ir oro srautas nuo propelerio nupūtė servetėles, pakėlė staltiesių kraštus ir gal išpūtė kokias salotas iš lėkštučių - tai apie tokį veiksmą tikrai galima sakyti, kad buvo "išvartyti stalai". Tuo tarpu iš kitos pusės buvo suprasta tiesiogiai, kad stalai turėjo būti pargriauti, o tokiu atveju turėjo ir sparnas nulūžti.

Ir dar.
Kad K.Rimas buvo tikrai geras lakūnas patvirtina jo dalyvavimas 1939 metų Baltijos šalių aviacijos sporto varžybose. Maršrutinio skridimo rungtyje jis tapo nugalėtoju, o aukštajame pilotaže užėmė antrą vietą po L.Kinaičio. Apie tai galima pasiskaityti čia, taip pat ir čia, ir dar čia.

O kas buvo S.Baipšys. Lakūnas ar gaisrinikas? Skraidymų patyrimą turintis lakūnas ar štabo žiurkė? Kokie jo nuopelnai aviacijai?

Tai kur gi tiesa?
Į viršų
Pijus
2009 Geg 04 d., 18:28
Pijus

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: 2008 Lap 05 d., 16:57
Pranešimų: 889
S. Baipšys buvo lakūnas, 5-os eskadrilės vado pavaduotojas. Skraidė lėktuvais Ansaldo, Anbo, Gloster Gladiator... 1934m. trumpai ėjo Karo aviacijos viršininko adjutanto pareigas. 1940m. išėjo atsargą.
Į viršų
sky76v
2009 Geg 06 d., 20:47
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
S.Baipšio „Nuotykius padangėje ir žemėje“ Muziejuje dar galima įsigyti. Rekomenduoju
Į viršų
Kiras
2009 Geg 07 d., 11:19
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Jei tie S.Baipšio "nuotykiai" - apie kitų lakūnų kritikavimą ir sumenkinimą - tai gal nereikia...
Į viršų
sky76v
2009 Geg 07 d., 15:21
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
Kritikos yra, asmeniškumų - galbūt, bet menkinimo, manau, pas Rapšį rastum daugiau. O įdomių faktų tikrai yra aprašytų.

Jei jau taip - prie menkinimo galima priskirt ir apibūdinimą "Esu daug matęs, daug regėjęs, bet pasigirti ne mėgėjas".

O apskritai - gal geriausia perskaityt ir įvertint pačiam.
Į viršų
Lapinas
2009 Geg 07 d., 15:48
-
Užsiregistravęs dalyvis #8
Prisijungta: 2008 Lap 07 d., 19:11
Pranešimų: 133
sky76v rašė ...

[...] O apskritai - gal geriausia perskaityt ir įvertint pačiam.


Pritariu 100%, nes ne visada gerai vadovautis kitų nuomone...
Į viršų
Kiras
2009 Geg 07 d., 16:33
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Sudirbot čia mane.

Buvau neteisus. Sutinku, kad geriausia perskaityt, o tik tada vertinti.
Į viršų
eppanzer
2009 Geg 08 d., 07:40
Užsiregistravęs dalyvis #46
Prisijungta: 2009 Sau 05 d., 08:36
Pranešimų: 490
Na, kpt. Rimo prisiminimais niekaip negaliu patikėti. Viskas kažkur "šalia teisybės", bet vis kažkaip ne taip. O jau su tuo valgymu, niekas be Rimo valgyti negali
Į viršų
sky76v
2009 Geg 08 d., 12:26
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
Panašu, kad K.Rimas buvo neblogas lakūnas, ir dar geresnis pasakorius.
Gali būti, kad S.Baipšį labiausiai papiktino, jog Rimas apie savo skrajojimus „lankstė“ ne šiaip kokiame lietuviško laikraščio humoro skyrelyje ar lengvuose atsiminimuose, bet didelėmis entuziastų pastangomis Čikagoje išleistuose „Plieno sparnuose“. Tačiau tai buvo ne paties K.Rimo publikacija, o E.Jasiūno pagal įrašytus pokalbius paruošta medžiaga. Matyt, Rimas, kaip paprastam draugiškam pokalby, leido sau laisviau pajuokauti ar hiperbolizuoti kai kuriuos dalykus. Jasiūnas, tai suprasdamas - pagalvojo, kad toks vaizdingas pasakojimas paįvairins leidinį, o nusimanantis skaitytojas pats atsirinks

[ Redaguota 2009 Geg 08 d., 23:55 ]
Į viršų
Eiti į puslapį       >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook